Not DefterimNot defterimi didikliyorsunuz ama sorun değil sonuçta yazılanlar hepimiz için ufak bir fayda sağlacaksa ne mutlu bana. Burada gündelik hayatımdan tutun da güncel konulara kadar bir çok şey hakkında yazılar yazacağım yani en azından öyle bir niyetim var.

Böbrek gider telefon gelir.


Cep telefonu sektörünün hızı artık takip edilemeyecek seviyede, son günlerde korona virüs ile uğraşırken arka planda teknoloji dünyasında garip şeyler olmaya devam ediyor. Ülkemize yeni giriş yapan samsung'un dikine katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip Türkiye'de satışa sunuldu 14.000TL den başlayan fiyatlar ile kendini gösterdi. Bir telefona bu para verilir mi diyeceğiz ama verenler çıkacak elbette, sadece katlanabilir özelliği yüzünden bu rakamı ödeyecekler sadece alabilme güçleri olduğunu gösterebilmek için.    

Telefonun genel özellikleri.


6,7inç amoled ekrana sahip telefonun 8 çekirdek işlemcisinin hızı 2.9ghz kadar çıkabiliyor. 2.4 diyafram değerine sahip 10mp kamerası ile UHD 4k görüntüler kayıt edebiliyorsunuz. Ağır çekim modu bulunan cihazın 960fps @HD, 240fps @FHD çekimler yapabiliyor.  Bluetooth v5.0 destekleyen cihazın 256gb hafızasına 8gb ram eşlik ediyor. Daha birçok teknik özellik sayabiliriz siz de detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayarak resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.    

Yukarıda saydığımız özelliklerin hiçbiri hatta katlanabilir olması da fiyatın bu kadar yüksek olmasını açıklamıyor. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada yüksek fiyat etiketi ile piyasada olan Z Flip beklenen etkiyi yaratmayacaktır daha önce katlanabilir telefonunda fiyasko yaşayan samsung üst seviye olarak tanımladığı ama sadece ekranının katlanmasını ön plana çıkarıp hiçbir özelliği ile fark yaratamadığı bu cihazı bir fanteziden çok öteye gidemeyecek gibi duruyor.

Bakalım bu cihazı kimler alıp masalarında bir süs olarak kullanmaya başlayacak. Bekleyip göreceğiz.
17-04-2020 | SamsungGalaxy Z FlipKatlanabilir telefontelefon
Diğer Notlarım