Not DefterimNot defterimi didikliyorsunuz ama sorun değil sonuçta yazılanlar hepimiz için ufak bir fayda sağlacaksa ne mutlu bana. Burada gündelik hayatımdan tutun da güncel konulara kadar bir çok şey hakkında yazılar yazacağım yani en azından öyle bir niyetim var.

Kahve candır

Eve kapanıp kaldık elbet bu günlerde geride kalacak neleri atlattı bu dünya bunu da başından def edecek.  Zamanımızı geçirmek için türlü türlü aksiyona girdiğimiz şu günlerde özellikle benim gibi manyaklarının en büyük sorunu Tuvalet kağıdı ve makarna ile eş değer olan kahve stokudur. O kadar önemlidir  ki kahvesizlik semptomları ile korona semptomlarını bir birine karıştırır olabiliyoruz neyse ki kahvenin çözümü daha kolay.

Çeşit çeşit kahve içmiş ( Ulaşılabilir olanlardan bahsediyorum ) biri olarak bu güne kadar hep gözüme çarpan bir kahve markası vardı bu marka Taft. Taftın iddası dünyanın en güçlü kahvesi olduğu yönündeydi bunu da normal kahvelerde olan kafeinden 2 daha fazla olmasına bağlıyorlardı. Şimdi ben şahsen çok iddialı girişlerde bulunan markalara antipati ile bakan biriyim ki bu güne kadar bu yüzden hep soğuk durdum bu kahveye. 

Hata etmişim 

Kahvemin bitmeye başladığı anda hemen pc başına geçerek kahve siparişi verecektim araştırma yaparken hep bana kenardan göz kırpan Taft'a bir şans vermek geldi içimden nedense şimdi doğru zaman olduğunu düşündüm ve siparişimi verdim devamında da 3 4 gün için kahve elime ulaştı. Kargo poşetini açtığımda beni bir kutu karşıladı ama o kutudan süzülen kahve kokusunu alınca o an bu güne kadar bu kahveyi denememek ile hata yaptığımı anladım. Taze çekilmiş olduğu kokusundan anlaşılan kahveyi hemen demleyerek masamın başına geçtim.

10 üzerinden 9 

Daha ilk yudumda şunu dedim ki daha iyisini bulana kadar en iyisi bu ! Dünyanın en güçlü kahvesi mi orasını bilmem ama günlük yaşantımızda içebileceğimiz kahveler arasında en başarılı kahve. Ben sert kahve seven biri olduğum için lezzet yönünden 10 üzerinden 9 veriyorum 1 puan kesmemin nedeni ise daha iyisi denk gelme ihtimali diyebilirim. 

Kahve il beraber gelen 2 adet sticker da ince bir düşünce olmuş bu işi başında ki tüm arkadaşların ellerine ağlık yolları açık olsun.


13-04-2020 | KahveTaftFilitre KahveSert kahve
Diğer Notlarım