Not DefterimNot defterimi didikliyorsunuz ama sorun değil sonuçta yazılanlar hepimiz için ufak bir fayda sağlacaksa ne mutlu bana. Burada gündelik hayatımdan tutun da güncel konulara kadar bir çok şey hakkında yazılar yazacağım yani en azından öyle bir niyetim var.

LG CL 65 XBOOM


Epeydir bir ses sistemi almayı düşünüyordum ama günümüz şartlarında her geçen gün bu daha da zorlaşıyordu  bunun en önemli nedeni tabi ki doların önlenemez yükselişi . Bu şartlar altında alım yapmak gerçekten zor. İnşallah dolar yakın zamanlarda daha insancıl pozisyona gelir bir çok ürün alınabilir seviyelerde olur. Neyse bu çerçevede ses sistemlerine bakar iken fiyat performans ürünlerine odaklanmaya başladım kafamda ki rakam maks 1.000TL civarındaydı ve araştırmaya başladım...

Aradığım spesifik bir performans olmamasına rağmen istediğim şey alt komşum ile beni papaz edebilecek seviyede güçlü olacak ama gündelik yaşantımda da bana keyif verecek bir cihaz olması Grundig bir dönem bu anlamda beni cezbetse de Hepsiburada da kampanyada gördüğüm LG CL65-XBOOM'a bi anda takılı kaldım. Bunun iki nedeni var birincisi fiyatının garip bir şekilde düşük olması aynı cihazı yine hepsibruada satan bir başka satıcı 2.600 TL derken hepsiburada kendi deposunda cihazı 1.100TL gibi bir fiyata veriyordu, İkincisi ise 950W gücünde ve bluetooth özelliğinin yer alması. Tabi ki zaman kaybetmeden hemen sipariş ettim.

Basslar balyoz gibi


Siparişim 3 4 gün içerisinde Horoz Lojistik ile evime ulaştı sorunsuz bir teslimat oldu bu anlamda hepsiburada da yorumlarda bazı kullanıcılara 22 gün gibi bir zaman dilimde ulaştığı söyleniyordu ama böyle bir olayı yaşamamış olmak mutlu etti beni.

Cihaz ev kullanımı için yeterli hatta fazlası ile yeterli bir ürün. Sesler gayet temiz baslar ise balyoz gibi alt komşuyu yerinden hoplatacak şekilde tatmin edici, elbette daha iyi daha üst sistemler yok mu var ama fiyat performans olarak bence gayet iyi bir seçenek. Equalizer türleri ile farklı kategoride ki müzikleri dinlemek için en doğru ayarları seçebiliyorsunuz, uzaktan kumandası olması büyük avantaj daha tatlısı ise pc den kullanırken Netflix ve Deezer, Youtube gibi plarformlarda kumanda üzerinden kontrol sağlayabilmeniz.  Hoparlörlerde ki aydınlatma ise kapatılabiliyor ayrıca farklı ışık efektleri de mevcut.  

Kötü yanları


Açıkçası fiyat performans olarak kötü pek bir yanı yok ama illa bir kaç eksik söylemek gerekiyorsa hoparlör kablosu kısa daha uzun olsa tadından yenmezdi bir eksi de HDMI girişin olmaması ama ben bunları büyük sorun olarak görmüyorum. Cihazın genel görünümü çektiğim video aşağıda alıyor. Videodan bir ses analizi yapmanız doğru olmaz ama aldığınızda pişman olmacaksınız.


   
12-04-2020 | LGLG CL65Lg Hi-Fi
Diğer Notlarım