TTnet VS Türk Telekom

Türk Telekom VS TTNET

Uzun zamandan beri yazmak istediğim ama bir türlü vakit ayıramadığım bu yazıyı artık kaleme almak için doğru bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum . Yazımın kısaca konusu şu insanları salak yerine koyarak onlara fahiş fiyatlar ile iyi hizmet verdiğini iddia eden bir markanın eleştirisi.

Markamız Türk Telekom ve TTnet neden bu markadan ayrı ayrı bahsediyorum yazımın devamın bunu çok daha iyi göreceksiniz. Yanlış hatırlamıyorsam yakın bir zamanda  Avea ve TTnet Türk Telekomun çatısı altında girerek bir birleşme yaşadılar ve bunu yapmalarında ki amaç müşterine daha iyi hizmet verme gayesi idi .  Şimdi bakın özellikle diyorum BİRLEŞTİLER bunun anlamı ney ? Hepsine tek bir şirket tek bir marka sahip oluyor ve size sağladıkları hizmeti bir birim altında çok daha hızlı yapmayı taahhüt ediyorlar , ama bu işin sadece kağıt üstünde ki kısmı gibi görünüyor uygulamada yine işler eskisi gibi yürüyor  .

Telefon hattınızı gelip Türk Telekom bağlıyor , internetinizi ise TTnet bağlıyor eğer mobil olmak istiyorsanız orda da araya eskiden avea olan firma  giriyor .  Bu firmaların bir özelliği de hepsinin Türk Telekom adı altında olmasına rağmen ayrı ayrı fatura kesmeleri örneğin telefon hattınızı taşımak istediğinizde Türk Telekom 15 TL taşıma bedeli alırken TTnet de 25 TL İnternet taşıma bedeli almaktadır. Ve taşıma süresi kesinlikle minimum 1 aydır arkadaşlar , en hızlı şekilde bile olsa 1 aydan erken BAĞLAMIYORLAR bakın bağlayamıyorlar demiyorum BAĞLAMIYORLAR bunun nedeni saha işlerini çeşitli taşeron şirketlerin üstlenmesi ve onların kendi kafalarına göre bir denklem kurup hizmet verme taktiği yüzünden .

Bu süre zarfında siz sayısız müşteri hizmet temsilcisi ile görüşüp artık aileden biri oluyorsunuz  , birde şöyle bir  durum var bu süre içerisinde sizin faturanız sanki siz hattı kullanıyormuş gibi işliyor birde üzerinde ek olarak bu taşıma bedelleri biniyor .

“Kardeşim madem memnun değilsin değiştir çalıştığın şirketi” diyebilirsiniz orada şöyle ince bir çizgi var Turkcell Superonline alt yapı olarak her yere kendi kablolarını ulaştıramadı benim mahallemde bu noktalardan biri , hoş ulaştırsa bile apartmanın izni olmadan bağlantı yapamıyoruz .

” Ama Superonline alt yapısı olmadan da bağlantı yapabiliyor ” diyenler için gelsin buda , şu an TTnet’in tüm rakipleri alt yapı olarak Tür Telekoma ait olan  alt yapıyı kullanıyor ve rakiplerine çok düşük hızlar vererek değim yerinde ise  müşterilerini süründürüyor ve bir süre sonra allah belasını versin deyip tekrar TTnete dönmek zorunda bırakılıyorsunuz.

Ülkemizde İnternet alanı büyük bir rant alanına döndü ve her geçen gün fiyatlar daha fahiş boyutlara ulaşıyor ve bizler buna ses çıkarmadığımız sürece bize daha çok giydirecek gibiler , özellikle komik kota oranları ve son zamanlarda kota aşım ücret uygulaması vs vs saymak ile bitmez .

Sonuçta Hizmet kalitesi alınan ücrete göre oldukça düşük kalıyor ve  müşteri memnuniyetinden önce firmanın ne kadar çok kazanabileceği ön görülüyor .

İmkanınız varsa kullanmayın arkadaşlar .
Her ne kadar sevmesem de Super Online bu alanda biraz daha adaletli davranıyor gibi.