Doctor Strange

Filim hakkında ki görüşlerimi sorulara bölerek kısa ve öz anlatmaya çalışıyorum .. Dilediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

Neden Doctor Strange İzledin

Çünkü merak fragmanlar , yorumlar , marvel cd , Strak – Strange kıyaslamaları vs vs vs diye uzar gider liste . Ama en önemlisi böylesine güçlü bir çizgi roman karakterinin beyaz perde de hele de Benedict Cumberbatch ( nam-ı diye sherlock ) tarafından nasıl hayat bulduğunu görme girişimi diyelim .

Neler İyiydi

Öncelikle oyuncu seçimleri , her biri için belli ki çok özel bir çalışma yapılmış . Zaten Benedict Cumberbatch nerdeyse çizgi romanda bulunan karakterle bire bir aynı tek fark çizgi roman da ki Strange bıyıklı.

Oyuncu deyince bir oyuncudan da bahsetmeden geçemeyeceğim Tilda Swinton dan tabi ki , çizgi romanta erkek olan bu karakteri bir bayan canlandırıyor ve tamamen cinsiyetsiz bir kişi çıkıyor karşımıza . Evreni korumak için karanlık tarafın nimetlerinden yararlanan bu ablamız aynı zaman da da Strange in eğitmeni , öğretmeni. Onun sahnelerini hayranlıkla izledim …

mg_swinton_ancientone_comp

Görsel efektleri ile iligili ise nerdeyse hiç bir eleştiri getirilecek nokta yok gibi . Fragmanda binaların katnarak şekil değiştirmesi , şehrin eğilip bükülmesi gibi ögelerin filimde beni sıkacağını düşünmüştüm , ama bu sahnelerin nedenini öğrenince o anlardan ayrı bir zevk aldım diyebilirim.

Neler Kötüydü 

Hiç bir şey kötü diyecek değiliz elbette , özellikle Strangenin bıçaklandıktan sonra ki hastahane sahnesi bence gereksizdi . The Ancient One nın sahnelerinin az olduğu ve biraz daha fazla onu görmek istediğimi de açıkca belirtiyim , ayrı neden öldürüldüğünü de anlayabilmiş değilim çünkü sonra ki filmler için çok şahane bir karakteri bir çırpıda harcamış oldular.

Doctor Strange Gizli Sahneler

doctor-strange-pic-fullGelelim bunlara , film biter bitmez kalkanlar Doctorun Thor ile olan sohbetini kaçırdılar , ve devamında eski dostu ve asıl düşmanını olacak olan Mordo nun nasıl bir yola saptığını bilemediler. =) Artık ikinci izlemede bunları da öğrenirler dostlarımız.

PUAN : 9  (10 üzerinden)

Benden bu kadar ….